The below dates may on occasion be subject to late alterations. Please always check on the day before that cases are progressing as planned


July

1st

10.00am - Jidé Miles LASEKAN 22 yrs (Court 1)

10.15am - Mahir Mahmood KIYANI 20 yrs (Court 2) 

1.00pm - Harry Gabriel Arthur MAY 24 yrs (Court 2) 

2.00pm - Piotr KLIMCZYK 47 yrs (Court 2) 

2nd

10.00am - Nirmal Singh RANA 88 yrs (Court 1) 

2.00pm - Peter Samuel Richard GILES 82 yrs (Court 1) 

2.30pm - Frederick Richard James FRICKER 74 yrs (Court 1) 


3rd

10.00am - Michael Edwin John HOLWILL 79 yrs (Court 1) 

11.30am - Nicola Lesley HASKETT 53 yrs (Court 1) 

12.30pm - Andrew Bradbury HORNE 31 yrs (Court 1) 

2.30pm - Luca CAMPANARO 14 yrs (Court 1) 

4th

10.00am - Charles Louis LE BARGY 45 yrs (Court 1) 

1.30pm - Norma STRAINGE 81 yrs (Court 1) 

2.00pm - Balkar SINGH 59 yrs (Court 1) 

INQUEST OPENINGS 

Rahim JOHNSON 

Norman Duncan JOHNSTONE

Tracy Maria LEWIS 

Parvaiz ALI 

Nigel GADD

Joanne COLE

Anne Gwendoline MASLIN 

Anthony HOLLAND

5th 

10.00am - Alan Frederick STILLWELL 74 yrs (Court 1) 

11.30am - Johan GARCIA-MOSTAFAVI 26yrs (Court 1)

8th

9.00am - Leocardo LONEY 83 yrs (Court 1) Pre Inquest Review Hearing 

10.00am - Baby Noyan ALI (Court 1) 

10.15am - Belinda Selina CAMERON 44 yrs (Court 2) 

9th

10.00am - Baby Noyan ALI (Court 1) Resumed 

10.15am - Jaroslaw BAGINSKI 48 yrs (Court 2) 

11.00am - Kulwant Singh DHILLON 63 yrs (Court 2) 

1.30pm - Sheila Mary LYNES 88 yrs (Court 2) 

2.00pm - Redouane BOUAMAMA 51 yrs (Court 2) Pre Inquest Review Hearing 

INQUEST OPENINGS 

Mouness JAZZAR

Keith BARNES 

Yusuf MOHAMED 

Ronald James BATTY 

10th 

11.00am - Baby Noyan ALI (Court 1) Resumed

10.15am - William RELUGA 35 yrs (Court 2) 

12noon - Simon James LITTLE 57 yrs (Court 2) 

1.00pm - Mark RUSSELL BULLEN  47 yrs (Court 2) 

3.00pm - Douglas PADDON 86 yrs (Court 2) 

11th

10.00am - Dean Charles ADDIS 36 yrs (Court 1) ADJOURNED

INQUEST OPENINGS 

Sushil Kumar RALH 

Jodie Emma DAVISON 

Sayad FARANI 

Jasandeep SINGH

Steven EDMONDSON

Michael CORCORAN 

Kenneth Derek DORE 

Margaret Mary BEYNON

12th

NO LISTINGS 

15th 

10.00am - Revai MATSAUDZA 46 yrs (Court 1) 

10.15am - Frederick Maurice TREBY 94 yrs (Court 2) 

16th

10.00am - Revai MATSAUDZA 46 yrs (Court 1) resumed 

10.15am - Frederick Maurice TREBY 94 yrs (Court 2) resumed

INQUEST OPENINGS 

Janet SYLVESTER

Anthony Edward NOBREGA 

Gary Paul BLAGROVE

Stuart HAMBLETON 

Angela JENKINS

17th

10.00am - Revai MATSAUDZA 46 yrs (Court 1) resumed 

10.15am - Frederick Maurice TREBY 94 yrs (Court 2) resumed 

18th 

10.00am - Revai MATSAUDZA 46 yrs (Court 1) resumed

10.15am - Marc LERNER 62 yrs (Court 2) 

11.30am - Michael DINEEN 92 yrs (Court 2) 

1.30pm - Stephen Lee HILL 45 yrs (Court 2) 

2.30pm - Donovan Fitzroderick KERR 54 yrs (Court 2) 

19th

10.00am - Revai MATSAUDZA 46 yrs (Court 1) resumed

10.15am - Jason Lee WEST 50 yrs (Court 2) 

11.30am - Helen Elizabeth HARDY 55 yrs (Court 2) 

12 noon - John Adam DORMANDY 81 yrs (Court 2) 

1.00pm - Roger Kenneth MACDONALD 76 yrs (Court 2) 

2.30pm - Terrence Lee JACKSON 28 yrs (Court 2) 

22nd

9.00am - Denise VIDAL 46 yrs (Court 1) Pre Inquest Review Hearing

11.00am - Harold UZOMECHINA 34 yrs (Court 1) Pre Inquest Review Hearing

11.00am - Balkar SINGH 59 yrs (Court 2)

23rd

11.30am - Jayden MARRHA 3 yrs (Court 1) 

1.00pm - Fabio Giovanni MANCINI 44 yrs (Court 1) 

1.30pm - David Paul BLACKWOOD 37 yrs (Court 1) 

2.30pm - Robert SHEED 75 yrs (Court 1) 

INQUEST OPENINGS 

Majid Abdul RASHID 

Thomas WALSH 

Anjeev Singh KOONER 

Shirley HENRY 

David Bendyshe WALTON 

24th 

10.00am - Jean PROUD 68 yrs (Court 1) 

12noon - Svetlana Vasilyevna RODINA 65 yrs (Court 1) 

1.00pm - Gladys Emily CAGLIARI 89yrs (Court 1)

25th

10.15am - Fjodors KUZNEGOVS 26 yrs (Court 1) 

11.00am - Raymond JOHN 55 yrs (Court 1) 

11.30am - Marcin NOSEK 37 yrs (Court 1) 

1.30pm - Raj Kumar VERMA 86 yrs (Court 1)

2.30pm - Nicholas Conrad BOCKER 47 yrs (Court 1) 

3.30pm - Bilquis AHMED 86 yrs (Court 1) 

INQUEST OPENINGS

Surrinder Kumar GUPTA 

William McASSEY

Ian Neil CAIRNS 

Layla ARIZO 

Akbar ARIZO 

John ROGERS 

Susan FINDLAY

26th

10.00am - Jemma BLOWER 24 yrs (Court 1) 

29th

10.00am - Mattia ZEFIRETTI 64 yrs (Court 1) 

10.15am - Ranvir Singh WALIA 69 yrs (Court 2) 

11.00am - Matthew CLARKE 23 yrs (Court 2) 

1.00pm - Loukia GEORGHIOU 60 yrs (Court 2) 

1.30pm - Carol HARPER 43 yrs (Court 2) 

2,30pm - Nicholas APPIAH-KUBI 50 yrs (Court 2) 

30th

11.00am - Aljit Singh GILL 43 yrs (Court 1)  

2.00pm -Eileen HAMILL 84 yrs (Court 1) 

INQUEST OPENINGS 

Ronald WHITFIELD 

Tracy Ann SULLIVAN

Paulette Annimie BROOKS

Angela JENKINS

Frances BREMNER

Irja Catarina Vikingsdotter OLOW-CLASE

31st 

10.00am - Patricia PIESSE 78 yrs (Court 1) 

10.15am - John DUNKLEY 89 yrs (Court 2) 

11.30am - Nayyer Sultana VON THUN UND HOHENSTEIN 69 yrs (Court 2) 

12noon - Aoife Catherine Louise WOOLMORE 21 yrs (Court 1) 

1.00pm - Robert Edward LEWIS 76 yrs (Court 1) 

1.30pm - Ronald Patrick COLLINS 78 yrs (Court 2) 

3.00pm - Victoria Elizabeth MILES 36 yrs (Court 2) 

August 

1st

10.00am - Abigail Frankie OLIVER 18 yrs (Court 1) Adjourned

2.00pm - Jonathan James DICK 54 yrs (Court 1) 

3.00pm - Jaspar Singh ATWAL 57 yrs (Court 1) 

INQUEST OPENINGS 

Roberto GRANELLI

Nina Bonita FORD

Ruth STREET

Bonnie Lee NEWTON

2nd

10.00am - Alexander ILES 28 yrs (Court 1) 

10.15am - John MILLS 72 yrs (Court 2) Post Inquest Hearing 

1.00pm - Parvaiz ALI 71 yrs (Court 1) 

2.00pm - Mark TIMOTHY 31 yrs (Court 1) Pre Inquest Review Hearing

5th

10.00am - Andrew HUMPHREY 61 yrs (Court 1)

10.15am - Norma Duncan JOHNSTONE 75 yrs (Court 2) 

11.30am - Salim Sauji GUJRATI 44 yrs (Court 2) 

6th

10.00am - Thomas NISBET 86 yrs (Court 1) 

12 noon - Ingo Darrell MASSEY 41 yrs (Court 1) 

1.00pm - Harold ANTHONY 65 yrs (Court 1) 

INQUEST OPENINGS 

Peter FRENCH 

Gavin Stewart FLINT 

7th 

10.00am - Tiam MOOZARMI 34 yrs (Court 1) Pre Inquest Review Hearing 

10.15am - Sam Scott JEFFERIES 18 yrs (Court 2) 

8th

10.00am - Dan Tiberiu SBIRCEA 27 yrs (Court 1) 

11.30am - Elsie Doreen WAITE 88 yrs (Court 1) 

12.30pm - Gareth EVANS 38 yrs (Court 1) 

INQUEST OPENINGS

Liam DENT

Seamus Radraig STRETTON 

Sajan KHADKA

Jaroslaw KOPEREK


9th

10.00am - Joseph Robert HORNER 25 yrs (Court 1) 

11.00am - Abraham Alexander Oliver SOMERS-COCKS 22 yrs (Court 1) 

12 noon - Faye Louise NICHOLSON 31 yrs (Court 1) 

12th 

10.00am - Anthony Stanley BIGGS 55yrs (Court 1) 

11.00am - Kevin Thomas HESTER  54 yrs (Court 1) 

12noon - William SMITH 49 yrs (Court 1) 

1.30pm - James Eliott THORNE 31 yrs (Court 1) 

2.30pm - Anthony NOBREGA 28 yrs (Court 1) 

13th

10.15am - Billie McLAREN 23 yrs (Court 2) ADJOURNED PART HEARD 

11.00am - Ruth Annette STREET 67 yrs (Court 1) 

1.00pm - Lorenzo Demarco ROBINSON 47 yrs (Court 1) 

2.00pm - Matthew George WILLIAMSON 26 yrs (Court 1) ADJOURNED

INQUEST OPENINGS 

Andrew Clive SMITH

Stefan BULLON

Branislav OPANCINA

Kevin McNAMARA 

Eric HATHERLEY 

Jamal Eians ALI 

Zoé Amanda SIDGWICK

Gary Lee MARTIN 

Ashwin Chandubhai DESAI 

Andrew GOODWIN 

Davina McCARTHY 

14th

10.00am - Banou Eram BEHROUZI 95 yrs (Court 1) 

10.15am - Patricia WHITE 88 yrs (Court 2) 

2.00pm - Sushila DHAYATKER 82 yrs (Court 1) 

3.00pm - Andrei POPESCU 22 yrs (Court 1) 

15th

10.00am - Stephen Paul SCALES 57 yrs (Court 1) 

INQUEST OPENINGS 

Kenneth JONES 

Rajinder KUMAR 

James RIDDEX

Boota SINGH 

16th

10.00am - Keith Bernard BRAMBLE 59 yrs (Court 1) Pre Inquest Review Hearing 

2.00pm - Monica DATTA 53 yrs (Court 1) Pre Inquest Review Hearing 

19th

10.00am - Elaine KIRCHIN 58 yrs (Court 1) 

11.00am - Slawomir Pawel BLAT 50 yrs (Court 1) 

11.30am - Michael Desmond James Lewis PRICE 82 yrs (Court 2) 

12 noon - William John RICHARDS 68 yrs (Court 1) 

1.00pm - Margaret Mary BEYNON 86 yrs (Court 1) 

2.00pm Sayad FARANI 81 yrs (Court 2) 

20th 

10.00am - Erika GRIFFITHS 93 yrs  (Court 1) 

10.15am - Phyllis Joan ROBERTSON 70 yrs (Court 2) 

11.00am - John Michael GILCHRIST 52 yrs (Court 1) 

1.00pm - Eric John DAVIS 78 yrs (Court 1) 

2.30pm - Mohammed Suhail BUTT 44 yrs (Court 1) 

INQUEST OPENINGS 

Mary Priscilla RIXON

Paul Anthony Christopher LONGUEHAYE 

Thomas George STAFFORD 

Robert KOMURO

George Charles GUETH 

Michael DOYLE 

Shibbo SOHUTRA

Anthony James DEWALE 

Ian Brian DUBEY 

Maureen Beryl EDWARDS

21st

10.00am - Roderick John SCOTT 58 yrs (COURT 1) 

10.15am - Arnold RAMSAMMY 97 yrs (Court 2) 

11.30am - Nigel GADD 56 yrs (Court 2) 

12.30pm - Jaroslaw Marek KOPEREK 52 yrs (Court 2) 

2.00pm - Eva MAHAL 3 yrs (Court 2) 

22nd

12 noon - Harjinder SINGH 45 yrs (Court 2) 

1.00pm - Joseph Alexander NAUD 30 yrs (Court 1) 

2.00pm - Annunziata WOJCIK 95 yrs (Court 1) 

2.30pm - Kanapathippillai JEYASEELAN 49 yrs (Court 2) 

INQUEST OPENINGS 

Christopher James JOHNSON

Mariusz SKRZYPIK

LLoyd Leslie WALKER 

23rd

10.00am - Ronald BATTY 78 yrs (Court 1) 

11.00am - Baby POPAL (Court 1) 












































 
























































































































































































































All listings are subject to change and times may vary